Hyperlapse

Hyperlapse 1.1

Zrób profesjonalny film time-lapse dzięki aplikacji od twórców instagrama

Hyperlapse to nie jest zwykła aplikacja do robienia filmów z filtrami od Instagrama. To małe, ale niezwykle użyteczne narzędzie do tworzenia filmów typu time-lapse.

Zobacz pełny opis

Zalety

  • Tworzenie filmów time-lapse
  • Świetna stabilizacja obrazu
  • Bardzo prosty w obsłudze
  • Minimalistyczny interfejs

Wady

  • Brak opcji społecznościowych
  • Brak możliwości dostosowania wideo

Doskonały
9

Hyperlapse to nie jest zwykła aplikacja do robienia filmów z filtrami od Instagrama. To małe, ale niezwykle użyteczne narzędzie do tworzenia filmów typu time-lapse.

I nic się nie trzęsie

Nie jest to pierwszy raz, kiedy Instagram bierze się za filmy. W zeszłym roku w aplikacji pojawiła się możliwość nagrywania 15-sekundowych klipów. Ponadto cały czas Instagram eksperymentuje z Boltem – programem, który ma być konkurentem dla Snapchata. Na razie posiadacze iPhone'a otrzymali Hyperlapse – samodzielną aplikację do tworzenia filmów poklatkowych, która wykorzystuje nową technologię stabilizacji obrazu opracowaną przez twórców Instagrama.

Według Wired decyzja o wydzieleniu Hyperlapse jako oddzielnej aplikacji zapadła dlatego, aby nie komplikować samego Instagrama, który skupia się na społecznościowym dzieleniu się zdjęciami.

\n

W Hyperlapse twórcy skupiają się na jednej funkcji, nie ma żadnych filtrów i dodatków. Przy pierwszym uruchomieniu wyświetlany jest krótki poradnik, a później już przechodzimy do nagrywania filmu. Szybko możemy go nakręcić bez zbędnych opcji, a na kolejnym ekranie dostosować prędkość. Na koniec akceptujemy projekt i zapisujemy go lub dzielimy się nim na facebooku i instagramie.

Hyperlaps jest stworzony z myślą tylko o filmach poklatkowych. To świetny pomysł, ponieważ łatwo możemy przyśpieszyć film nawet o 12 razy i dzięki temu uzyskać niesamowity efekt. Ważna jest też technologia stabilizacji obrazu, która rzeczywiście działa, a nasze filmy wydają się być profesjonalne. W tym celu Hyperlapse wykorzystuje wbudowany żyroskop, dzięki któremu nasz film będzie wygładzony.

Finalnie jednak w Hyperlapse brakuje opcji dalszej edycji i dostosowania filmu, importu już nagranych filmów czy wreszcie elementów społecznościowych umożliwiających obejrzenie klipów stworzonych przez naszych znajomych.

Profesjonalne filmy dla zwykłych ludzi

W Hyperlapse znakomite jest to, że nadaje się zarówno dla amatorów, jak i osób chcących nagrać poważnie wyglądające filmy poklatkowe bez używania drogiego sprzętu. Wystarczy iPhone!

Wszystko jest proste i łatwe w użyciu, aplikacja jest minimalistyczna i każdy szybko zorientuje się, jak wykonać film. Gotowy plik możemy zapisać, usunąć lub podzielić się nim na Instagramie lub Facebooku, do którego zresztą od 2012 roku należy Instagram.

Maksymalna długość filmu w Hyperlapse jest ograniczona do godziny, a w Instagramie możemy udostępnić jedynie 15 sekund.

Hyperlapse zadomowi się w naszych telefonach

W świecie aplikacji smartfonowych jest dziś tłoczno, praktycznie w każdej kategorii coś znajdziemy. Hyperlapse też nie jest nowością, ale aplikacja jest dobrze zaprojektowana i przemyślana, a za nią kryje się świetna technologia stabilizacji. Myślę, że w wielu telefonach zostanie na stałe.

Nagrywanie filmów także z przedniej kamery Wygląd dostosowany do iPhone 6 oraz 6 Plus Poprawki błędów i ulepszona stabilność

Zmiany

  • Nagrywanie filmów także z przedniej kamery Wygląd dostosowany do iPhone 6 oraz 6 Plus Poprawki błędów i ulepszona stabilność

Opinie użytkowników o Hyperlapse